O mne a blogu

Autorka

  Volám sa Ema (bohužiaľ, len s jedným m) a na tomto čarovnom mieste (rozumej: internete) vystupujem pod akýmsi kvázi-pseudonymom Emmaline (alebo Emmalyn, Emarožec,..). Som také večne detinské, násťročné čudo z Kysúc čo neprestajne všetko a všetkých kritizuje. Rada používam cudzie, odborné či inteligentné výrazy, ktorým sama často ani nerozumiem a de facto teda automaticky vidím, keď taký sin spácha aj niekto iný. Vo voľnom čase som inak stále opakujúca sa reklama na sebaľútosť ako väčšina dnešných tínedžerov.
  Bernard Black speaks to me on a spiritual level. 
Milovníčka mačiek. 
  MBTI testy charakterových vlastností ma najčastejšie považujú za INTJ. Stačí to na utvorenie si nejakej pravdepodobne pofidérnej predstavy? 
   Nikdy predtým som nejaký hlbší vzťah ku knihám nechovala - viete, uprednosťovala som 'sociálny život' a filmy.
   Teraz však vrátane čítania kníh svoj život plýtvam ako každý správny geek pozeraním seriálov ako sú napríklad Game of Thrones, SuperWhoLock, Merlin, Black books, Once upon a time, Outlander, That '70s Show, Firefly, Buffy the Vampire Slayer a 350 triliárd iných, ktorým v tejto chvíli neprídem na meno.  
   O titul najobľúbenejšieho filmového spracovania podľa knižnej predlohy sa mi v hlave bijú Pán prsteňov (sorry Tom Bombadil) a britské spracovanie Pýchy a predsudku z '95 (však viete, to s Colinom Firthom v legínách). Inak najobľúbenejšia filmová sága je pravdepodobne Star Wars. A Disney-ovka jednoznačne Mulan.
  Rada sa tiež tvárim, že čo-to píšem. :--)

Najistejšie ma môžete zastihnúť na mailovej adrese emarozec@gmail.com, na facebooku odpovedám strašne pomaly (odpoviem buď do piatich minút alebo piatich dní.. nič medzitým proste neexistuje!) 

Knihomoľkin Labyrint

- 21. januára síce blog originálne založený nebol, ale aj tak narodky oslavuje(me) vtedy
- vzhľad premenlivý, záleží od správcovej nálady
- jeho meno malo naznačiť niečo ako chaos v hlave autorky
- jeho životné motto je už síce ošúchané a nie také výnimočmé, ako bolo na začiatku, ale KL sa ho nevzdáva
- aktivita nespoľahlivá 

Recenzie a články

  Knihy hodnotím klasickými piatimi, goodreadsovskými hviezdičkami. Aj keď častejšie v poslednej dobe potrebujem skôr štvrť-hviezdičky
  Uprednostňujem hlavne fantasy žáner ( niekedy zmixovaný so sci-fi  ), čo však neznamená, že každá kniha v ktorej sa bojuje s mečmi a mágiou má nutne u mňa 5*. 
  Nejaké Contemporary ešte znesiem, no tie výtvory, za ktoré by sa nehanbila ani väčšina začiatočníckych premotivovaných autorov na Wattpade v sekcii FanFiction sa snažím obchádzať. 
  Na zbytočné milostné vyznania sa ešte stále necítim (neplatí pre Brontë sis' a Jane Austen). 

Snažím sa recenzovať ako "postaršie" tituly, tak i novinky. Recenzie začínam trojitým obrázkom obálok, pričom v strede je tá, ktorej vydanie som čítala. Potom spoilerovito obkecám dej, vynadám si na anotáciu, osvetlím, ktoré postavy sa mi nepáčili (nečakajte však nejaké pádne vysvetlenia) a zakončím vetou "And remember, no two persons ever read the same book!", ktorej autor autor bol Edmund Wilson, americký spisovateľ a kritik. Citáciou poukazujem na subjektivitu mojich textov a tiež pobádam k tomu aby čitatelia písali do komentárov svoje názory na recenzované diela. 

Nuž, ak ste sa dopracovali až tu, zostáva mi akurát dúfať, že sa vám tu bude páčiť tak veľmi ako mne (samochvála lvl. Emmaline)


0 komentárov:

Zverejnenie komentára